Veszély vagy áldás a mesterséges intelligencia? A Pannon Egyetem rektora válaszolt
Dr. Abonyi Jánossal, a Pannon Egyetem rektorával készítette legújabb podcast epizódját a veszprémi hírportál, a vehir.hu. Többek közt arra keresték a válaszokat, hogy a mesterséges intelligencia valós veszélyt jelent-e, vagy sokkal inkább lehetőséget.
A beszélgetés elején kiderül, hogy a mesterséges intelligencia fogalmát már az ötvenes évektől használja a tudomány, de csak az utóbbi időben jelent meg a szuperintelligens AI, ami a mélytanulás módszerével fejleszti magát.
A rektor úgy véli teljes nyitottsággal kell lennünk arra vonatkozóan, hogy átalakulhat az életünk a mesterséges intelligenciának köszönhetően.
Szó esik az MI evolúciójáról, fejlődéséről, megtudjuk, hogy mi a különbség a gyenge, az erős és a szuper mesterséges intelligencia között, és megérthetjük, miért jelentett mérföldkövet a ChatGPT megjelenése 2023 novemberében.
Dr. Abonyi János rektor azt is predesztinálta, hogy a szektor még az eddiginél is dinamikusabb fejlődés előtt áll, hiszen Donald Trump hivatalba lépése után azonnal bejelentette a Csillagkapu programot, amely 500 milliárd dollár befektetést jelent a mesterséges intelligencia területén.
A Vehir21 podcastből választ kapunk, arra, hogy mit is jelent az MI kapcsán oly sokszor hallott szingularitás vagy a transzhumanizmus, hogyan működik a neurális háló, amivel a mesterséges intelligencia „tanul”, és hogyan lehetséges az, hogy valójában nem is tudják az MI fejlesztők, hogy mi zajlik a „fekete dobozban”, azaz a gép fejében.
Szóba kerülnek az MI kapcsán felmerülő elvi és morális dilemmák is, melyek a legtöbb esetben még nyitott kérdések.
Tekintsék meg a teljes beszélgetést:
Forrás és nyitókép: Vehir.hu
*
Írja meg Facebook oldalunkra, hogy mit gondol erről a témakörről!
https://www.facebook.com/greenponthu/
*
Tegyünk együtt a zöldebb és fenntarthatóbb jövőért!
Olvassa minden nap a Green.hu cikkeit, híreit!