Íme e gyönyörű virágok, amelyek márciusban bontanak szirmot

Virág - virágok - hóvirág- freepik

A virágok a tavasz hírnökei – a hosszú, hideg tél után mindenki várja a természet ébredését, nem véletlenül örülünk annyira a föld alól elsőnek előbújó növényeknek. Hazánkban számos gyönyörű virág nyílik ebben a hónapban, amelyek nemcsak a természetet, hanem a kerteket és parkokat is színpompássá varázsolják. Cikkünkben öt olyan növényt mutatunk, amelyeket ebben a hónapban láthatunk tündökölni.

Hóvirág – a tavasz első hírnöke a virágok között

A kikeleti hóvirág az egyik legismertebb kora tavaszi virág, amely már a tél végén előbújik a földből, és még márciusban is virágzik. A kecses, fehér, harang alakú virágok élőhelye az üde vagy félszáraz lombos erdők, cserjések, de akár a kertünkben is megjelenhetnek. Igazi tavaszi szimbólum, amely a természet ébredésének egyik legszebb jele. Magyarországon védett növény, ezért gyűjtése tilos, még a kertből is!

Hóvirág Fotó: Canva

Téltemető virágok – amelyik búcsút int a télnek

A kikeletnyitó téltemető hazánkban nem őshonos, évelő növény, a 17. századi betelepítések után vadult ki a kertekből, kolostorkertekből, parkokból. Elsősorban a Dunántúlon és az Északi-középhegység egyes részein fordul elő. Apró termetű, 8-18cm magas, virága sárga, 2-4cm átmérőjű. Hazánkban védett növény.

Téltemető Fotó: Canva

Kankalin – a sárga vidámság

A tavaszi kankalin Magyarországon őshonos növényfaj, mely elsősorban az Északi-középhegységben gyakori, máshol szórványosan lomerdők tisztásain fordul elő. Alacsony növésű, virágai illatosak, aranysárgák, harang alakúak. Gyökértörzsét, levelét és virágját is alkalmazzák gyógynövényként makacs köhögés ellen, köptetőként és vizelethajtóként.

Kankalin Fotó: Canva

Az illatos ibolya hazánkban őshonos, elterjedt évelő növény. Igen alacsony növésű növény, virágai sarkantyúsak, lilák vagy fehérek lehetnek. Igazán csodálatos látványt nyújt, ahogyan a tavaszi erdő talaját sok helyen valóságos ibolya-szőnyeg borítja. Gyöktörzsét, levelét és ritkán a virágát is használják gyógynövényként. Virágát a gasztronómiában is felhasználják sütemények, desszertek, fagylaltok illatosítására.

Illatos ibolya Fotó: Canva

Tarka sáfrány – a színpompás virágú

A tarka sáfrány hazánkban őshonos növény, melynek élőhelyei lösz- és homokpusztagyepek, homoki tölgyesek és akácosok. Hagymagumós, évelő növény, magassága 4-12 cm, virágai hosszúkásak, harang alakúak, színe a fehértől a halványliláig terjed. Magyarországon védett.

Tarka sáfrány Fotó: Canva

Kiemelt kép: Canva

*

 

Írja meg Facebook oldalunkra, hogy mit gondol a „javírtsa meg”  témakörről!

https://www.facebook.com/greenponthu/

*

Tegyünk együtt a zöldebb és fenntarthatóbb jövőért!

Olvassa minden nap a Green.hu cikkeit, híreit!

 

Kapcsolódó