Orbán Viktor a klímacsúcson: Magyarország az elektromos járművekre alapoz
Magyarország úgy pozicionálja magát, hogy az elektromos járművek fejlesztésében jelentős szereplők legyünk – mondta Orbán Viktor miniszterelnök, aki több mint 40 állam- és kormányfő között szólalt fel az Azerbajdzsánban tartott ENSZ-klímakonferencián.
„Klímapolitikánkat körültekintő megfontolásnak és józan észnek kell vezérelnie, nem pedig ideológiának, túlzott riadalomnak vagy pániknak”
– mondta.
A kormányfő a beszédében köszönetet mondott Ilham Alijev azeri elnöknek a COP29 klímacsúcs befogadásáért. Szerinte Azerbajdzsán Európa kulcsfontosságú partnere az éghajlat-politikai célok elérésében, így Baku ideális helyszín a konferencia megrendezésére. „Küldetésünk, hogy Európát versenyképesebbé tegyük, és ezzel a vízióval közelítünk a klímavédelemhez. Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarország a világ azon kevés országai közé tartozott az elmúlt években, amely a kibocsátás csökkentésével párhuzamosan tudta javítani gazdasági teljesítményét”-
Orbán Viktor kijelentette:
Magyarország úgy pozicionálja magát, hogy az elektromos járművek fejlesztésében és az áramtárolásban jelentős szereplők legyünk.
Továbbra is befektetünk a már amúgy is erős nukleáris iparunkba, 70 százalékra növelve részesedését a teljes elektromos igényünk kielégítésében. Kiemelte, hogy Magyarország vezető szerepet tölt be a gazdaságilag fenntartható éghajlatvédelem területén, és az EU-országok között a negyedik helyen áll az egységnyi megtermelt energiára jutó szén-dioxid-kibocsátás csökkentésében. A jövőről szólva azt mondta:
„Még ambiciózusabb célokat tűztünk ki 2030-ra. Nem 40, de egyenesen 50 százalékos csökkentést célzunk meg például az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésében.”
A miniszterelnök szerint ebben a folyamatban nem szabad feláldozni az ipart és a mezőgazdaságot. „Folytatnunk kell a zöld átmenetet, miközben továbbra is használjuk a földgázt, az olajat és az atomenergiát. A klímaváltozás elleni harcot nem az üzleti közösség ellenében, hanem velük együttműködésben kell megvalósítani” – mondta. Hozzátette, hogy a gazdákra és a vállalatokra nem róhatnak irreális terheket vagy bonyolult szabályokat, inkább gyakorlati támogatást kell nyújtani nekik.
Forrás: MTI
Nyitókép: Fischer Zoltán / Miniszterelnöki Sajtóiroda / MTI
*
Írja meg Facebook oldalunkra, hogy mit gondol erről a témakörről!
https://www.facebook.com/greenponthu/
*
Tegyünk együtt a zöldebb és fenntarthatóbb jövőért!
Olvassa minden nap a Green.hu cikkeit, híreit!