Kedvezményeket kapnak a „zöld” turisták Koppenhágában

Koppenhága turizmus
Kedvezményeket kínál nyáron Koppenhága a környezetvédelemre figyelmet fordító turistáknak. Azok részesülnek előnyben, akik vonattal érkeznek a dán fővárosba, és négy napnál hosszabb ideig maradnak.

A koppenhágai idegenforgalmi hivatal közlése szerint június 17-től kilenc héten keresztül igyekeznek majd „érzékenyíteni” a turistákat annak érdekében, hogy „nagyobb felelősséggel” utazzanak.

A CopenPay nevű kezdeményezésben a környezetet leginkább szennyező szektorra, a közlekedésre helyezik a hangsúlyt.

Azoknak a látogatóknak, akik vonattal érkeznek, ingyenes biciklikölcsönözést, kedvezményes belépődíjakat, jógaórákat és ajándék vegetáriánus menüket kínál a városvezetés.

Szerte Koppenhágában plakátok fogják felhívni a figyelmet az akcióra, amelyet tavaly már szűkebb léptékben egy hónapra kísérleti jelleggel kipróbáltak. Akkor 75 ezer turista volt nyitott a kezdeményezésre.

A Goboat nevű vállalat, amely napenergiával működtetett motorcsónakok kölcsönzésével foglalkozik, arról számolt be, hogy 500 ember jelentkezett azonnal arra az akciójára, amelynek keretében egyórás ingyenes motorcsónakozást kínált azoknak a turistáknak, akik hajlandók szemétszedésben részt venni.

A biciklikölcsönzés 29 százalékkal emelkedett, és több tonna szemetet gyűjtöttek össze a kikötő vizéből – számolt be a koppenhágai idegenforgalmi hivatal a tavalyi akció eredményeiről.

Koppenhágában a biciklivel érkezőket jutalmazzák. Fotó: Freepik
Koppenhágában a biciklivel érkezőket jutalmazzák. Fotó: Freepik

Mi a baj a turizmussal?

A turizmus, bár gazdaságilag fontos ágazat, komoly terhet ró a környezetre. Az utazások – különösen a repülőgépes közlekedés – jelentős mértékben hozzájárulnak a globális szén-dioxid-kibocsátáshoz, így gyorsítják a klímaváltozást. Erről korábbi cikkünkben is írtunk.

Emellett a népszerű úti célok túlzott látogatottsága gyakran vezet természeti területek túlhasználatához, élőhelyek pusztulásához, hulladékfelhalmozódáshoz és a helyi vízkészletek túlzott kiaknázásához. A tömegturizmus zajszennyezést, talajeróziót és biodiverzitás-csökkenést is okozhat, különösen, ha a turisztikai infrastruktúra nem fenntartható módon épül ki. Mindezek hosszú távon nemcsak a környezetet, hanem magát a turizmust is veszélybe sodorják.

Forrás: Infostart
Nyitókép: Pixabay

*

Írja meg Facebook oldalunkra, hogy mit gondol erről a témakörről!

https://www.facebook.com/greenponthu/

*

Tegyünk együtt a zöldebb és fenntarthatóbb jövőért!

Olvassa minden nap a Green.hu cikkeit, híreit!

Kapcsolódó